Nationalpark Thy Venner inviterer til en forfriskende gåtur i det smukke naturlandskab omkring Hanstholm Naturskole. Turen finder sted tirsdag den 14. april 2026 kl. 10:00, og alle interesserede er velkomne til at deltage.
Guidet tur i jævnt terrænGåturen er designet til at være afslappende og tilgængelig for alle. Med en rute på 5-8 km i nogenlunde jævnt terræn, kan alle deltage uden problemer. En af Nationalpark Thys frivillige vil fungere som guide og sørge for, at deltagerne får en informativ og hyggelig oplevelse.
Ingen tilmelding nødvendigArrangementet er gratis, og der er ingen krav om tilmelding. Deltagerne skal blot møde op ved Hanstholm Naturskole. For at gøre det nemt at finde startstedet, vil der være opsat Beach-flag.
Husk at tage fornuftigt fodtøj med til turen, så du kan nyde oplevelsen fuldt ud.
Praktisk Information
Dato: Tirsdag den 14. april 2026
Tid: Kl. 10:00
Sted: Hanstholm Naturskole, Tårnvej 23, 7730 Hanstholm
Entré: Gratis
Arrangør: Nationalpark Thy Venner
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her